Сьогодні: 02 вересня 2015, 02:17
Створити нову тему Відповісти  [ 137 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Далі
 Весільне плаття 
Автор Повідомлення
Администратор
Аватар користувача

З нами з: 15 лютого 2008, 16:08
Повідомлення: 12738
Звідки: Чернівці
Нове повідомлення Весільне плаття
ОСІНЬ - ПОРА ВЕСІЛЬ. З ІСТОРІЇ ВЕСІЛЬНОГО ПЛАТТЯ

09-09-2008 11:21
/ГОРТАЮЧИ АРХІВИ/

Зображення

Сьогодні на дворі осіння пора, як кажуть пора іти під вінець. Наш буковинський край добре славиться саме весільними платтями не тільки в Україні. До нас ідуть за весільними платтями навіть з далекої Канади та Америки.

Яку мае історію весільне плаття мова піде далі.

Весільні плаття в тому вигляді, в якому ми знаємо їх зараз, з'явилися в моді відносно недавно. До 20 століття весільних платть, як окремого виду костюма просто не існувало! Запрошуємо вас, дорогі читачі, зробити цікавий екскурс в історію весільного костюма, починаючи з 15 століття. Так, так, саме таким часом датовані найперші зображення весільного костюма, що дійшли до наших днів.
Колірні поєднання весільного костюма, які склалися до 19 століття і остаточно закріпилися в 20-му, а саме - різні відтінки білого і экрю, з'явилися дуже пізно, тільки в епоху Наполеона. До цього весільних платтів як окремого виду костюма просто не існувало. Весільні плаття були просто кращим, самим нарядним і дорогим одягом, в якому вінчалися

Відмітимо зокрема, що термін "весільне плаття" існує виключно в радянській термінології, оскільки шлюб при соціалізмі не був церковним. У контексті розмови про історичний костюм коректніше використовувати термін "вінчальне", тобто плаття, в якому "йшли під вінець", вінчалися.
Весільний одяг сильно різнився залежно від віросповідання і конфесійної приналежності - те, що носили католики, православні, іудеї, мусульмани і представники інших конфесій, мало більше відмінностей, чим схожість. Це істотна обставина, оскільки вона зобов'язує нас позначити рамки нашого невеликого дослідження - не "весільний костюм" взагалі, а весільний костюм переважно європейський, тобто що існував в рамках католицизму і протестантизму.

Найперші зображення середньовічного весільного костюма відносяться до 15 століття. Головне, що збереглося в готичному весільному костюмі із старовини, це його новизна - весільний наряд повинен був бути не просто кращим з тих, що були, він неодмінно повинен був одягатися вперше, тобто він спеціально готувався до цієї церемонії. Вінчальне плаття замовлялося разом з приданим нареченої і складало частину цього приданого.

У 15 ст. при французькому дворі почали влаштовуватися так звані "білі бали" - гуляння і святкування, присвячені якій-небудь темі, де всім гостям належало бути в білому. Таким чином, саме Франція ввела в моду тематичні костюми однієї колірної гамми.

Червоний колір став найбільш популярним для уборів наречених в кінці Середньовіччя і в епоху Ренесансу. Проте, поява в 16 ст. такої релігійної течії, як протестантизм, і його німецької гілки - лютеранина, на чолі якого стояв Мартін Лютер, змусило відійти від яскравих квітів.

Саме з Німеччини походить ідея пріоритету чорного кольору, підхоплена потім іспанцями і італійцями. Технічно запанування чорного кольору стало можливим після відкриття Америки, звідки, разом з безліччю інших небачених рослин і предметів, був привезений чорний фарбник в кількості, достатній для масового використання на території Європи. У попередні ж століття чорна фарба була дуже дорогою і недоступною більшості населення.

У 15 ст. вже носили плаття з корсетом! Котарді - так називається цей тип плаття з високою талією, завжди з готичним трикутним вирізом і довгими рукавами. У епоху готики в моді була вагітність, і жінки часто носили під платтям спеціальні накладні "черевця", щоб її імітувати і створити знаменитий "готичний силует". Цей силует чудово представлений в готичній скульптурі і живописі і демонструє нам "вагітних" навіть наречених - така була вимога моди. Мода на вагітність виникла в епоху хрестових походів і була викликана тим, що жінки у той час дуже довго були одні, поки їх чоловіки воювали за Труну Господню в Палестині. Коли чоловіки поверталися, жінки із задоволенням вагітніли, і цей стан вагітності асоціювався з щастям і благополуччям.

Інша прикмета того часу - мода на кругле обличчя з косоокими очима, схоже на монгольське. І в цьому немає нічого дивовижного, якщо врахувати, що найсерйознішою силою і найкрупнішою державою Середньовіччя була Орда, Татаро-монгольске ханство. Ордою була завойована вся Середня Азія, Русь і простір до меж з Литвою. Крім того, ця епоха знаходилася під враженням від розповідей італійця Мазко Порожнисто, що відвідав, зокрема, Китай, і що розповів європейцям про красу тамтешніх жінок.

Мешканки Європи, антропологічний тип зовнішності яких абсолютно не відповідав цій зовнішності, робили все, щоб наблизити свою зовнішність до цього ідеалу. Оскільки грим був категорично заборонений церквою, їм доводилося добиватися цього іншими засобами. По-перше, вищипувалися і виголювалися волосся перед чолом, іноді до 3 см, що робило чоло вищим. По-друге, вищипувалися всі брови і всі вії - як верхні, так і нижні. По-третє, різними засобами провокувалися хвороби і хворобливі стани, що супроводжувалися набряком, - при набряку одутлі щоки і очі, що заплили, створювали ефект "зіщуренності" і набували косоокості.

В середні віки в Європі лютували страшні епідемії чуми, віспи і інших смертельних хвороб. Саме тому було не дуже популярне вмивання і інші гігієнічні процедури, що стали згодом повсякденними і обов'язковими, - люди боялися проточної води. І мали для цього всі підстави, оскільки зараза розповсюджувалася, зокрема, і через воду. Природним наслідком такого стану речей було те, що люди не дуже добре пахли і страждали від паразитів на зразок блох, що жили в одязі, і вошей. От чому місця, де продається старий одяг, у всьому світі називаються "Блошиними ринками" - адже одяг продавався там разом з блохами. І ось чому італійцями були винайдені духи - для того, щоб перебивати неприємний запах, що йшов від людини.

На голові середньовічної нареченої красувався головний убір у формі готичної башти. Такі убори називалися ененами і могли досягати висоти 1 м. Ходити і навіть стояти з таким предметом на голові було дуже важко, от чому наречені того часу завжди дивилися обличчям вниз - це дозволяло утримувати енен, не дозволяючи йому впасти. Колірна гамма середньовічного костюма не регламентувалася і тому була дуже і дуже різноманітною.

Наймоднішим матеріалом для вінчального плаття в 19 столітті стали блонди - особливий вид мережива. Блонди були шовковими на відміну від решти видів мережив, які робилися з льняних ниток. Блонди відрізняються незвичайно красивим янтарно-золотистим відтінком білого кольору, вони виготовлялися на шовковій тюлевій сітці, по якій шовком же вишивалися орнаменти і квіткові мотиви. До наших днів дійшли небагато платть і фрагментів блонд, оскільки це дуже ніжне мереживо, яке легко рветься, до того ж, погано переносить світло - січеться і руйнується. Плаття з блондами шилася на шовковому чохлі і неодмінним елементом вінчального наряду була фата з блонд, настільки велика, наскільки це дозволяв добробут нареченої. Що стосується силуету, то після 1815 р. вперше увійшли до моди рюші у поєднанні з високою лінією талії.

У 1900-і р.р., у епоху Модерна, об'єм платтів ще більш скоротився. Їх стали оброб..яти машинним мереживом і спеціальними дерев'яними гульками, обмотаними шовком, - крело - характерною прикметою декору рубежу століть. Іншою характерною особливістю платтів цього періоду є відсутність декольте, як правило, вони закриті і мають комір-стійку.
Із закінченням Першої світової війни з жіночого гардероба зник корсет і з'явилася виражена тенденція до зниження талії. Така ж доля спіткала і флер-д'оранж, який почали замінювати просто букетом квітів. Спочатку це були білі троянди, а в 1930-і рр наймоднішими квітами нареченої стали кали. У цей період став популярний достатньо виражений грим і яскравий манікюр. У декорі наряду і зачіски нерідко використовувалося пір'я.

Темп життя круто міняється, мода за ним ледве встигає, весільне плаття постійно зазнає зміни: просте, з приспущеною талією весільне плаття 20-х років через десять років міняється на романтичне і жіночне. Друга світова війна вносить свої корективи - на весіллі плаття стає строгішим, з чіткими лініями.

І знову ж таки - сильна натура і яскрава жінка на ім'я Марлен кидає виклик, красуючись в елегантних чоловічих костюмах. Заміжжя не заважало її романам, як з чоловіками, так і з жінками. У числі її подруг - Едіт Піаф.

У післявоєнні роки люди скучили по романтичності, весільне плаття знов з довгими спідницями і приспущеною талією, наречена - ніжна повітряна дівчина. Юна Джеккі Кеннеді на своєму весіллі була саме в такому платті.

Крістіан Діор узурпує моду на весільне плаття, він одягає жінок в приталені плаття з пишною по коліна спідницею. У 60-і роки відбувається революція на ім’я "міні", весільне плаття знов коротшає, набуваючи лаконічної і сексапільної форми.

Потім свій джинсовий внесок внесли любителі пива і травички - хіппі - зі своїми вишитими всюди квіточками - будь-який авангард і епатаж відгукується в моді легким, але добре помітним відголосом - рожеве весільне плаття Хідер Маккартні суцільно в квіточках.
Явище світу тростинки-Твіггі (80-55-80, зріст 169) в корені поміняло уявлення про жіночу красу. За всіма цими зигзагами слідує і мода на весільне плаття.

Сучасна мода на весільні плаття стала гнучкою і еклектичною, в ній можуть об'єднуватися і змішуватися різні стилі і напрями, стандартних рішень немає, фасон залежить від Вашого смаку і фантазії, втім загальна тенденція для весільного наряду - довге плаття.

Вибір весільного плаття - це зворушливий момент в житті будь-якої жінки, наповнений переживаннями і муками творчості: в день весілля наречена може з'явитися перед нареченим як сучасною бізнес-леді, так і ніжною тургенівською героїнею, а також в акваланзі або з парашутом за спиною.


Підготував Степан КАРАЧКО, краєзнавець
спеціально для "БукІнфо"

_________________
Зображення


09 вересня 2008, 16:15
Профіль
Малеча
Аватар користувача

З нами з: 15 лютого 2008, 16:03
Повідомлення: 2598
Звідки: Чернівці
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
Ця тема мені подобається....)))
Я б на своє весілля не хотіла чогось дуже не такого як у всіх, (ну як неформали люб..ять мріяти, ой а я буду з чєрєпками, а я буду в кедах - повірте, з часом це пройде) я хочу просто довгу, білу, пишну сукню..

Ось такі мені подобаються (але для себе я б вибрала шось інше, крім тої де без голови)


Приєднані файли:
x_f9edda67.jpg
x_f9edda67.jpg [ 17.55 Кб | Переглянуто 23517 разів ]
x_66605bd7.jpg
x_66605bd7.jpg [ 27.33 Кб | Переглянуто 23394 разів ]
x_20acf14abb.jpg
x_20acf14abb.jpg [ 13.85 Кб | Переглянуто 23100 разів ]
x_6c0d424a8d.jpg
x_6c0d424a8d.jpg [ 19.79 Кб | Переглянуто 22782 разів ]

_________________
Любого человека, ничего ему не объясняя, можно посадить в тюрьму лет на десять, и где-то в глубине души он будет знать, за что.
11 вересня 2008, 21:00
Профіль
Сандулеса
Аватар користувача

З нами з: 27 січня 2009, 19:07
Повідомлення: 101
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
:) Завжди любила дивитися на весільні плаття! Ну і до сих пір люблю)) Дуже класна тема)


Приєднані файли:
99586099.jpg
99586099.jpg [ 27.53 Кб | Переглянуто 619 разів ]
34595931.jpg
34595931.jpg [ 16.31 Кб | Переглянуто 360 разів ]
13142012.jpg
13142012.jpg [ 16.18 Кб | Переглянуто 298 разів ]
10652903.jpg
10652903.jpg [ 17.1 Кб | Переглянуто 365 разів ]
1289412.jpg
1289412.jpg [ 16.98 Кб | Переглянуто 289 разів ]
03.jpg
03.jpg [ 29.75 Кб | Переглянуто 314 разів ]

_________________
Життя - як великий супермаркет - береш все, що хочеш, а каса попереду=)
30 січня 2009, 11:46
Профіль
Сандулеса
Аватар користувача

З нами з: 27 січня 2009, 19:07
Повідомлення: 101
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
Ще ;)


Приєднані файли:
710533852.jpg
710533852.jpg [ 17.52 Кб | Переглянуто 303 разів ]
595303306.jpg
595303306.jpg [ 18.44 Кб | Переглянуто 291 разів ]
495844378.jpg
495844378.jpg [ 18.98 Кб | Переглянуто 294 разів ]
450101811.jpg
450101811.jpg [ 18.5 Кб | Переглянуто 297 разів ]
358183818.jpg
358183818.jpg [ 22.93 Кб | Переглянуто 299 разів ]
177748814.jpg
177748814.jpg [ 17.21 Кб | Переглянуто 301 разів ]

_________________
Життя - як великий супермаркет - береш все, що хочеш, а каса попереду=)
30 січня 2009, 11:52
Профіль
Малеча
Аватар користувача

З нами з: 15 лютого 2008, 16:03
Повідомлення: 2598
Звідки: Чернівці
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
Ага, мені коли скучно то в контакті ввожу групу з весільними сукнями і переглядаю всі альбоми, назбирала вже собі зо сто платячок які мені дуже подобаються, навіть важко вибрати яке найбільше...
Але я точно знаю шо на своє весілля в мене буде довга пишна сукня!

Зображення

Зображення

Зображення

_________________
Любого человека, ничего ему не объясняя, можно посадить в тюрьму лет на десять, и где-то в глубине души он будет знать, за что.


30 січня 2009, 15:18
Профіль
Валькирия
Аватар користувача

З нами з: 25 вересня 2008, 16:47
Повідомлення: 497
Звідки: Рівне
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
А я, напевно, хотіла б не дуже пишну... Зараз спробую знайти, яку саме.


30 січня 2009, 15:22
Профіль E-mail
Малеча
Аватар користувача

З нами з: 15 лютого 2008, 16:03
Повідомлення: 2598
Звідки: Чернівці
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
прікольна фотка))) так пре :-D
Зображення

_________________
Любого человека, ничего ему не объясняя, можно посадить в тюрьму лет на десять, и где-то в глубине души он будет знать, за что.


30 січня 2009, 16:06
Профіль
Валькирия
Аватар користувача

З нами з: 25 вересня 2008, 16:47
Повідомлення: 497
Звідки: Рівне
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
Ось кілька такий які мені подобаються.


Приєднані файли:
img66123_0.jpg
img66123_0.jpg [ 18.68 Кб | Переглянуто 19319 разів ]
Glorija2.jpg
Glorija2.jpg [ 141.92 Кб | Переглянуто 354 разів ]
cherylady_02.jpg
cherylady_02.jpg [ 31.34 Кб | Переглянуто 19149 разів ]
29111839.jpg
29111839.jpg [ 119.41 Кб | Переглянуто 333 разів ]
1.jpg
1.jpg [ 22.52 Кб | Переглянуто 18937 разів ]
13.jpg
13.jpg [ 24.37 Кб | Переглянуто 297 разів ]
30 січня 2009, 16:19
Профіль E-mail
Валькирия
Аватар користувача

З нами з: 25 вересня 2008, 16:47
Повідомлення: 497
Звідки: Рівне
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
І ще :-D


Приєднані файли:
salon_96_img_07.jpg
salon_96_img_07.jpg [ 18 Кб | Переглянуто 18800 разів ]
rs_19.jpg
rs_19.jpg [ 14.66 Кб | Переглянуто 18589 разів ]
nevesti8.jpg
nevesti8.jpg [ 14.01 Кб | Переглянуто 352 разів ]
30 січня 2009, 16:23
Профіль E-mail
Созерцатель
Аватар користувача

З нами з: 27 лютого 2008, 13:52
Повідомлення: 688
Звідки: маленький Париж
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
Punk_baby написав:
Але я точно знаю шо на своє весілля в мене буде довга пишна сукня!

А как же удобство? :)

_________________
Корысная(с) тварь


30 січня 2009, 16:36
Профіль
Малеча
Аватар користувача

З нами з: 15 лютого 2008, 16:03
Повідомлення: 2598
Звідки: Чернівці
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
Ну тисячі дівчат виходять заміж в таких сукнях, ще ніхто не помирав від незручності, так шо думаю там нічого такого немає :pardon: Це самий популярний фасон, і саме такий мені подобається..
Я ж хочу пишну але не з залізними кольцами! :-D

_________________
Любого человека, ничего ему не объясняя, можно посадить в тюрьму лет на десять, и где-то в глубине души он будет знать, за что.


30 січня 2009, 18:09
Профіль
Малеча
Аватар користувача

З нами з: 15 лютого 2008, 16:03
Повідомлення: 2598
Звідки: Чернівці
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
А!!! Тим більше знайшла одну класну сукню, 2 в 1, зарах поажу як вона виглядає з довгою юбкою і без неї, можна і так і так носити, для мене це взагалі ідеальний варіант, якшо буду виходити заміж ( :-D ) і буде можливість пошити сукню, то замовлю саме з такою функцією))


Зображення
Зображення

_________________
Любого человека, ничего ему не объясняя, можно посадить в тюрьму лет на десять, и где-то в глубине души он будет знать, за что.


30 січня 2009, 18:13
Профіль
Сандулеса
Аватар користувача

З нами з: 27 січня 2009, 19:07
Повідомлення: 101
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
Ого.... :o Дійсно ідеальний варіант! І мені дуже подобаються довгі пишні сукні) А про незручності...то ж все рівно на один день)Можна і потерпіти ;)

_________________
Життя - як великий супермаркет - береш все, що хочеш, а каса попереду=)


31 січня 2009, 11:13
Профіль
Сандулеса
Аватар користувача

З нами з: 27 січня 2009, 19:07
Повідомлення: 101
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
:-D


Приєднані файли:
2222222340a50c19841d41d06e612d1a05aaea5.jpg
2222222340a50c19841d41d06e612d1a05aaea5.jpg [ 49.41 Кб | Переглянуто 273 разів ]
5cbfcb006ac9af0aa2bf1aff8a4bd649.jpg
5cbfcb006ac9af0aa2bf1aff8a4bd649.jpg [ 49.82 Кб | Переглянуто 279 разів ]
44d3dcb9382a75070711942ada0844ce.jpg
44d3dcb9382a75070711942ada0844ce.jpg [ 40.34 Кб | Переглянуто 272 разів ]
829cedab9bd65f256f940eea56026c16.jpg
829cedab9bd65f256f940eea56026c16.jpg [ 99.71 Кб | Переглянуто 282 разів ]
.jpg
.jpg [ 104.77 Кб | Переглянуто 274 разів ]
445b1ba7dc254c2d6e5bc32be34567c0.jpg
445b1ba7dc254c2d6e5bc32be34567c0.jpg [ 65.7 Кб | Переглянуто 264 разів ]

_________________
Життя - як великий супермаркет - береш все, що хочеш, а каса попереду=)
31 січня 2009, 12:13
Профіль
sXe'BBY
Аватар користувача

З нами з: 21 лютого 2008, 15:18
Повідомлення: 327
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
4 і 5 плаття в першому пості, і третє в другому Freya-ї чудові!! елегантно і зі смаком.
Нажаль більшість наречен у цій купі слоїв шифону, рюш, фатіну, бісєру і цвяточок нагадують якись празнічний торт. Не мій варіан. Підтримую вибір Фреї:)

_________________
To Believe To See Not To See To Believe!


31 січня 2009, 12:47
Профіль E-mail
Друг Дєцтва
Аватар користувача

З нами з: 16 лютого 2008, 14:54
Повідомлення: 977
Звідки: Київ
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
Зображення

_________________
Йдіть нахрєн зі своїм гламуром!

Мы поставим весь мир раком и заставим улыбатся вместе с нами (с) Заля

Зображення


31 січня 2009, 20:56
Профіль E-mail
Созерцатель
Аватар користувача

З нами з: 27 лютого 2008, 13:52
Повідомлення: 688
Звідки: маленький Париж
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
Поддержка темы. Сайт http://www.houseofbrides.com Туева куча брендов. В каждом - столько же платьев. Цвет, фасон, примабасики. От мини до макси. От узких платьев до огромных колоколов. Белые, красные и в крапинку.

Зображення Зображення

Зображення Зображення

Зображення Зображення

Без ума от марки "Mori Lee"
Зображення

_________________
Корысная(с) тварь


02 лютого 2009, 13:22
Профіль
Малеча
Аватар користувача

З нами з: 15 лютого 2008, 16:03
Повідомлення: 2598
Звідки: Чернівці
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
cat
Ооо, дякую, на такому сайті я ще не була!!!

Без ума от марки "Mori Lee"

Кльовська сукня, мені такі теж подобаються :nyam:
Katty Lee

Класні фотки :ROFL: Таких дуже мало, смішних.. я б собі замовила шоб були і романтичні і прикольні, це ж такого можна напридумувати))))))

_________________
Любого человека, ничего ему не объясняя, можно посадить в тюрьму лет на десять, и где-то в глубине души он будет знать, за что.


02 лютого 2009, 17:52
Профіль
Созерцатель
Аватар користувача

З нами з: 27 лютого 2008, 13:52
Повідомлення: 688
Звідки: маленький Париж
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
Punk_baby написав:
cat
Без ума от марки "Mori Lee"
Кльовська сукня, мені такі теж подобаються :nyam:

Все, выложенные мной платья, от Mori Lee :-D

_________________
Корысная(с) тварь


03 лютого 2009, 13:53
Профіль
Валькирия
Аватар користувача

З нами з: 25 вересня 2008, 16:47
Повідомлення: 497
Звідки: Рівне
Нове повідомлення Re: Весільне плаття
Ще таке подобається... а якщо іншого кольору було б, то і вечірньою сунею було б


Приєднані файли:
untitled.JPG
untitled.JPG [ 22.75 Кб | Переглянуто 17369 разів ]
05 лютого 2009, 11:24
Профіль E-mail
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 137 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Далі


Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей


Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед:  
cron

Copyright.
Всі права належать нам. Незаконне копіювання каратиметься - ногами по ниркам © 2007-2012 www.sn.cv.ua
Design by Sweet Lou